Ajansımız Desteğiyle Dikmen İhtisas OSB Çalışmaları Başladı

Sinop Valiliği, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası ve Ajansımız işbirliğinde Dikmen Su Ürünleri İhtisas OSB kuruluş çalışmalarına başlandı.

Sinop’un Dikmen ilçesinde su ürünleri sektöründeki işletmelerin kapasitelerinin artırılması, sektöre yeni yatırımların çekilmesi ve ilçede yeni istihdam imkânları oluşturmak amacıyla Sinop Valisi Köksal ŞAKALAR başkanlığında ilgili kurumların katılımı ile Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruluşuna yönelik değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Sinop Valiliği Toplantı Salonu’nda Vali Köksal ŞAKALAR başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına, İl Genel Meclis Başkanı Yakup ÜÇÜNCÜOĞLU, Dikmen Kaymakamı Suat HATAM,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim AKBAŞ, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan GENÇ, Dikmen Belediye Başkanı Adnan ACAR, KUZKA Sinop Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Berkol ALEVLİ ve ilgili kurum kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmaları sonrası katılımcılara Dikmen ilçesinde planlanan Su Ürünleri İhtisas OSB’ye ilişkin tasarım ve öneriler sunuldu. Sunum sonrası kurumlardan İhtisas OSB için gelen görüş ve öneriler değerlendirildi. OSB kuruluşuna ilişkin izlenecek yol haritasının belirlendiği toplantıda, ihtisas OSB için uygunluk konusunda görüşlerin alınması için çalışmalara yıl içerisinde başlaması kararlaştırıldı.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.

Ajansımız Desteğiyle Dikmen İhtisas OSB Çalışmaları Başladı