Yatırımcı İçin Ajansımız, Sinop TSO ve THY'den İşbirliği

Karadeniz Bölgesinde yer alan ve Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerden Sinopa yatırımcı çekmek üzere Ajansımız, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk Hava Yolları Sinop Müdürlüğü ortak çalışma kararı aldı.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen Başkan Salim AKBAŞ, Ajansımız Sinop Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Berkol ALEVLİ ve THY Sinop Müdürü Ramazan BİNGÜL, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve Avrupa Birliği üyesi Ticaret ve Sanayi Odalarının temsilcileri ile Sinop’ta ticaret, üretim ve turizm alanlarında işbirliği çalışmalarını ele aldı.

Görüşmede Karadeniz Bölgesi’ndeki yabancı ülke Ticaret ve Sanayi Odalarının öne çıkan faaliyetleri ile Sinop TSO’nun ve Sinop ekonomik özellikleriyle uyumlu çalışmaları incelenerek, işbirliği yapmak üzere oluşturulan Ticaret ve Sanayi Odalarını içeren kısa liste Ajansımız Sinop YDO tarafından Sinop TSO ve THY Sinop Müdürlüğü’nün bilgisine sunuldu.

Sinop’a yönelik yatırımcı ilgisini çekmek amacıyla gerçekleştirilecek araştırma sonunda işbirliği yapılacak yabancı Ticaret Sanayi Odalarının belirlenerek, ziyaret programı ile birlikte işbirliği çalışmalarının Temmuz ve Ağustos aylarında somut hale getirilmesi hedefleniyor. 2019 yılı içerisinde Ajansımız, Sinop TSO ve THY Sinop Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek faaliyetler ile Karadeniz Bölgesinde ticaretin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.

Yatırımcı İçin Ajansımız, Sinop TSO ve THY'den İşbirliği