Kuzka Sinop Girişim Atölyesi Açılıyor

Ajansımızın 2019 yılı için planladığı Sinopta girişimci adaylarına ücretsiz hizmetler sunacak KUZKA Sinop Girişim Atölyesi Ajansın Sinop Yatırım Destek Ofisi bünyesinde faaliyetlerine başladı. Girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmelerini sağlayacak KUZKA Sinop Girişim Atölyesi projesi ile girişimci adayları atölyenin altyapısını kullanarak proje fikirlerini hayata geçirebilecekler.

Girişim Atölyesinde Hizmetler Ücretsiz

Sinop’ta girişimcilere yönelik uygulanacak “KUZKA Sinop Girişim Atölyesi” ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ajansımız Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan GENÇ, imalat ve teknoloji/bilişim alanlarında yeni bir girişim gerçekleştirecek adayların işletme kuruluşu öncesinde tüm hazırlık çalışmalarını ücretsiz bir şekilde bu atölyede hayata geçirebilme imkânı bulacağını kaydetti.

Söz konusu sektörlerde işletme kuracak girişimcilerin işletme kurmadan önce araştırma ve analiz çalışmaları kapsamında ihtiyaç duyacağı tüm altyapı hizmetlerinin (internet, telefon, faks, tarayıcı vb.) KUZKA Sinop Girişim Atölyesi tarafından ücretsiz karşılanmasının planlandığını belirti. Dr. GENÇ, atölyede ayrıca girişimci adaylarına yönelik mentorluk hizmetleri, uygun eğitimler, networking için sosyal imkânlar, girişimci ile yatırımcı arasında köprü kurma, yönetim desteği, devlet destekleri konusunda bilgilendirme faaliyetlerinin sunulması ile girişimci adayının ilgili tüm konularda bilgi ve becerilerini artırmaları atölyenin temel hedefleri arasında yer aldığını vurguladı.


Ajansımız tarafından Sinop’ta uygulanacak girişim atölyesi ile belirli aralıklarla düzenlenecek vizyon kazandırma seminerleri, eğitimler ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından verilecek devlet destekleri ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme toplantıları ile girişimci adaylarının bilgilendirilmesi ve girişimcilerin kapasite artışına katkı sağlaması hedefleniyor.

İmalat ve bilişim/teknoloji alanlarında gerçekleştirilecek işletme kuruluşu öncesinde KUZKA Sinop Girişim Atölyesi kapsamında sunulan hizmetlerden faydalanmak isteyen girişimci adayları (https://www.kuzka.gov.tr/girisim-atolyesi-basvuru-formu.asp) adresinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.